All for Joomla All for Webmasters
+48 604-073-709 mtbstyle.nt@gmail.com ul. Królowej Jadwigi 23, 34-400 Nowy Targ

badania w mtb style

Przyprowadzamy badania wydolnościowe pozwalające na określenie progu przemian beztlenowych w oparciu o analizę tętna i stężenie kwasu mlekowego.

Badania wykonywane są na cykloergometrze lub bieżni ( w zależności od potrzeb) z wykorzystaniem laktometru The Edge. Wiele osób trenujących z monitorem pracy serca nigdy nie ustalało laboratoryjnie poziomu tętna przy jakim występuje tzw. Próg (AT). Bez ustalenia wspomnianej wartości monitor jest tylko „gadżetem” a plany treningowe mogą być dokładnie w takim samym stopniu trafione co chybione. Do oszacowania wartości progowej tętna stosujemy testy progresywne ( Conconiego ) oraz formułę D-max.

W kolarstwie badania przeprowadzane w oparciu o pomiar mocy na cykloergometrze dają możliwość wyznaczenia mocy generowanej na progu, mocy maksymalnej, czasu utrzymania mocy maksymalnej jak również określają poziom mocy względnej zawodnika [W/kg] (progowej i globalnej), co ma przełożenie na uzyskiwane prędkości podczas jazdy. W biegach szacujemy tępo progowe. Do wszystkich badań wyznaczone zostają strefy treningowe w oparciu o najbardziej rozpowszechnione metody (Friel, USA cycling, i.in).